POZNAJEMY ZAWODY

Dnia 4 czerwca na pikniku rodzinnym organizowanym przez szkołę przedszkolaki z grupy Biedronek, Motylków oraz Jeżyków zrealizowali kolejne zadanie w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” „Poznajemy różne zawody”. Z inicjatywy nauczyciela bibliotekarza Pani Lidii Kaczor odbyły się dwa spotkania: najmłodsi spotkali się z chorążym panem Adamem Chmielem z kompanii remontowej batalionu logistycznego w garnizonie Leszno, który wraz ze swoją ekipą opowiedział dzieciom o pracy żołnierza oraz pokazał część sprzętów, którymi posługuje się podczas pracy. Sama postawa oraz ubiór żołnierza zrobiły na przedszkolakach ogromne wrażenie, do tego ciekawe opowieści sprawiły, że to było wyjątkowe spotkanie. Drugim interesującym gościem była Pani Iwona Maciejewska-Kępińska lekarz weterynarii z Dąbcza, która w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy oraz udzielała porad jak prawidłowo należy opiekować się zwierzętami i przychodzić na badania kontrolne. Dzieci zadawały pytania a Pani Iwonka w profesjonalny sposób odpowiadała. Oba spotkania bardzo przypadły przedszkolakom do gustu, dzieci wynosiły z nich wiele cennych wiadomości.