„Skąd się biorą produkty ekologiczne?” – program edukacyjny dla przedszkoli

Najstarsze przedszkolaki 5-6 latki wzięły udział w programie edukacyjnym „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Tematyka realizowana była przez kilka miesięcy. Dzieci zapoznały się z filmem „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”, dowiedziały się jakie mogą to być produkty, poznały wygląd znaczka oznaczającego takie produkty. Poznały piramidę zdrowego żywienia, a następnie wzięły udział w zabawie dydaktycznej podczas której umieszczały ilustracje z produktami we właściwym miejscu piramidy. Dzieci uczestniczyły w wycieczce, podczas której obserwowały pasące się krowy. Dzięki temu łatwiej będzie im zrozumieć skąd się bierze ekologiczne mleko i produkty z niego powstające. Podczas zajęć w przedszkolu w oparciu o historyjkę obrazkową poznały drogę od ziarenka do bochenka. Miały okazję spróbować eko chleba upieczonego przez nauczycielkę. Obejrzały film edukacyjny o tym, skąd się bierze miód. Porównywały smaki miodu lipowego i akacjowego. Zorganizowane zostało spotkanie ze szkolną pielęgniarką, podczas którego dzieci rozmawiały o zdrowym odżywianiu. Następnie samodzielnie przygotowały ekologiczną kanapkę z produktów, w które zaopatrzyli je rodzice.
Dzieci w dalszym ciągu będą miały wdrażane nawyki zdrowego żywienia i prawidłowych zasad higienicznych.