UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 zakończony!
Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku. W ciągu trwających nieco ponad dwa miesiące wakacji dzieci nie będą musiały wcześnie wstawać i pamiętać o codziennym przygotowywaniu się do lekcji. Wolny czas pozwoli im na relaks i odpoczynek, rozwijanie swoich zainteresowań oraz spotkania z rówieśnikami i wakacyjne wyjazdy.
Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, 24 czerwca 2022 roku, nadszedł czas na podsumowanie i zakończenie roku szkolnego. O godzinie 8:00 na dziedzińcu naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia klas I-VI. Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Joanny Ryszewskiej rozpoczęli uroczystość tańcząc Poloneza. Na początku Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości: Księdza Proboszcza i przedstawicieli Rady Rodziców. Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za szczególne osiągnięcia w nauce oraz wzorowe zachowanie. Zostały również złożone podziękowania od Samorządu Uczniowskiego oraz wszystkich uczniów dla rodziców, którzy aktywnie zaangażowali się w pracę na rzecz naszej szkoły. Na zakończenie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zaprosiła wszystkich na krótką część artystyczna przygotowaną przez klasę II pod kierunkiem p. Renaty Stępień, klasę III pod kierunkiem p. Joanny Ryszewskiej oraz szkolnego koła tanecznego „Fanki-Tanki” pod kierunkiem p. Marii Czyżowskiej.
O godzinie 10:00 również na dziedzińcu Naszej Szkoły odbyła się uroczysta akademia klas VII-VIII oraz pożegnanie absolwentów naszej szkoły, czyli klasy VIIIa, której wychowawcą była p. Ewa Miłaszewicz i VIIIb, której wychowawcą była p. Joanna Spieć.
W podniosłej atmosferze odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły nowemu zastępowi oraz przekazanie listów gratulacyjnych rodzicom nowych chorążych i asystujących. Pani Dyrektor przywitała uczniów klas VII-VIII, rodziców oraz zaproszonych gości: Księdza Proboszcza, reprezentującego Burmistrza Góry Naczelnika Leszka Szendryka i przedstawicieli Rady Rodziców. Absolwenci szkoły w czasie uroczystego apelu odebrali świadectwa, nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, stypendia oraz dyplomy za osiągnięcia sportowe. Następnie uczniowie klas VIII za pomocą wierszy, wspominali lata spędzone w murach tej szkoły oraz dziękowali nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Część oficjalną uroczystości zakończyło odczytanie listu od Pani Burmistrz i przemówienie Pani Dyrektor podsumowujące rok szkolny z życzeniami dla wszystkich uczniów udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania. Młodzież pożegnała się ze szkołą oglądając filmy podsumowujące ich ośmioletni pobyt w naszej szkole. Życząc naszym uczniom sukcesu w dostaniu się do wymarzonej szkoły średniej pożegnaliśmy się i rozpoczęliśmy okres niecierpliwie oczekiwanego wypoczynku.
Po uroczystych akademiach uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.
Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród dla Ucznia Roku – Panu Patrycjuszowi Miłaszewiczowi, Kołu Myśliwskiemu „Dzik” oraz Radzie Rodziców Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie.
Do zobaczenia we wrześniu!

Skip to content