UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 1 września 2022 roku uroczyście pożegnaliśmy wakacje, a przywitaliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy…
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 800 Mszą Świętą w kościele parafialnym w Czerninie. O godzinie 900 apel na dziedzińcu szkoły rozpoczął Samorząd Uczniowski. Na początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły, która serdecznie powitała wszystkich uczniów – w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły oraz rodziców i grono pedagogiczne. Wszystkim uczniom życzyła, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń.
Dla pierwszoklasistów dzwonek dosłownie zabrzmiał po raz pierwszy i odtąd to on, przez wiele lat, będzie wyznaczał rytm ich życia. W tak doniosłej chwili nie mogło zabraknąć bliskich, towarzyszących i wspierających najważniejsze osoby w tym dniu.
Po części oficjalnej uroczystości uczniowie klasy II wraz z wychowawcą panią Marią Czyżowską zaprosili zgromadzonych na część artystyczną, którą przygotowali na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
1 września to dla wszystkich uczniów i nauczycieli dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Początek roku jest momentem skupiającym w sobie wiele różnych oczekiwań nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców, jak pisał Jim Stovall „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi…”
Nauczycielom życzymy pozytywnej energii, uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności, natomiast rodzicom satysfakcjonującej ich współpracy ze szkołą.