SMALL GRANTS 2022 w ramach ścieżki English Teaching Activities w naszej szkole

To już czwarty raz, gdy nasza Szkoła w ramach konkursu grantowego Small Grants otrzymała dotację na realizację projektu ENGLISH TEACHING.
W tym roku dotacja wynosi 11.000 zł i zostanie ona przeznaczona na realizację projektu z języka angielskiego dla uczniów klas I-III. Projekt pt. „FUNtastic English – reading for pleasure. – FUNtastyczny angielski – czytamy dla przyjemności.” został opracowany przez panią Jolantę Kantorczyk (nauczycielkę j. angielskiego) i będzie realizowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA w roku szkolnym 2022/2023.
Otrzymana dotacja zostanie przeznaczona na naukę języka angielskiego w sposób kreatywny i innowacyjny, skupiającą się na rozwijaniu umiejętności czytania w języku angielskim. Zostaną zakupione: sprzęt i materiały biurowe, nagrody dla uczestników konkursów, gry dydaktyczne, które będą uatrakcyjniały naukę języka uczniów klas I-III oraz readersy do Blblioteczki Młodego anglisty, i in.
W ramach projektu będą zrealizowane m. in. takie działania, jak:

  1. Zajęcia pozalekcyjne „English Lovers’ Club” – doskonalenie umiejętności językowych poprzez czytanie literatury dziecięcej w formie tradycyjnych książek, czytanie bajek z morałem, oglądanie kreskówek i filmów w angielskiej wersji językowej, śpiewanie piosenek.
  2. Konkursy językowe: np. Gminny Konkurs Czytelniczy „I can read – mistrz czytania ze zrozumieniem”, „Szkolny Konkurs Literowania – Spelling Masters”, Szkolny Konkurs Plastyczny „Fairy tales from around the world” połączony z zabawą karnawałową, Szkolny Konkurs Recytatorski „My favourite English Poem or Rhyme”.
  3. Akcja „Wspólnie dbamy o czysty las – zabierz 5 z lasu”.
  4. Zajęcia otwarte i warsztaty dla rodziców: „Jak skutecznie wspierać rozwój językowy dziecka?”.
  5. Prezentacja wybranej bajki, Konkurs rodzinny „Znam język angielski, więc pomogę mamie, pomogę tacie” – mini piknik.

Głównym celem tego projektu jest promocja uczenia się języka angielskiego wśród dzieci, umożliwianie im kontaktu z językiem angielskim, skuteczne wykorzystywanie wszystkich środków dydaktycznych oraz wspieranie uczniów, chcących podnosić swoje umiejętności językowe.

Skip to content