WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

12 września 2022 r. w naszej szkole, wśród uczniów klas I-VIII zostały przeprowadzone wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023.
Swoje kandydatury zgłosiły dwie uczennice. Były to: Maria Lesiuk oraz Gabriela Plewka. Obydwie koleżanki są uczennicami klasy VIII.
W ramach akcji przedwyborczej dziewczęta przygotowały krótkie prezentacje swojej osoby oraz propozycje działań, które będą starały się realizować w obecnym roku szkolnym.
W dniu wyborów każda klasa wraz z wychowawcą zapoznała się z programem wyborczym podczas lekcji wychowawczej. Przed rozpoczęciem głosowania opiekun Samorządu Uczniowskiego przedstawił zasady głosowania, a każdy z wyborców otrzymał kartę do głosowania, na której mógł oddać głos tylko na jedną kandydatkę.
Po zakończonym głosowaniu Komisja Wyborcza przeliczyła głosy. Największą liczbę głosów otrzymała Maria Lesiuk i to właśnie ona została Przewodniczącą Szkoły na bieżący rok szkolny. Gabriela Plewka została prawą ręką Marii i zapewne razem będą realizowały swoje pomysły.
Wyniki wyborów zostały ogłoszone w tym samym dniu. Wszyscy uczniowie gratulowali Marii wygranej.
Kandydatkom gratulujemy odwagi, a zwyciężczyni życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły.