SPOTKANIE Z PANEM MARCINEM KOSTRZYŃSKIM

W ramach współpracy z Filią Biblioteczną w Czerninie uczniowie klas IV, V i VI mieli przyjemność spotkać się z pisarzem Marcinem Kostrzyńskim, autorem m. in. „Przyrodyjek” czy „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach” – książek o tematyce przyrodniczej.
Gość przedstawił bardzo ciekawe historie ze spotkań ze zwierzętami, zarówno naszymi leśnymi, jak i egzotycznymi. Były to prawdziwe lekcje oraz wskazówki, jak się należy zachować podczas wizyt w lesie i na co należy zwrócić szczególną uwagę. Na autorskich filmach zobaczyliśmy z bliska łosia, dziki, wilki czy rysia.
Spotkanie bardzo się uczniom podobało, czego wyrazem były liczne, dociekliwe pytania.
Dziękujemy za możliwość poznania zwyczajów zwierząt i czekamy na relację ze spotkania z Wielką Stopą.