Akcja ekologiczna „Dbamy o czysty Las – Zabierz 5 z lasu”

W trosce o czyste lasy i środowisko lokalne, uczestnicy zajęć pozalekcyjnych realizowanych w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, zapoczątkowali akcję „Wspólnie dbamy o czysty las – zabierz 5 z lasu”, która będzie trwała przez cały miesiąc październik.
Akcja ta jest zorganizowana przez p. Jolantę Kantorczyk we współpracy z p. Weroniką Szczepaniak, która jest odpowiedzialna za organizację w naszej szkole ogólnopolskiej akcji pt. „Sprzątamy dla Polski”, która jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
Dnia 3 października 2022 r. uczniowie wraz z p. Jolantą Kantorczyk wybrali się do pobliskiego lasu w Sułkowie. Uczniowie znakomicie wiedzą, że śmieci w lesie nie tylko zaburzają estetykę tego miejsca, ale również nie ulegają naturalnemu rozkładowi. Rozpoczęta przez uczniów akcja polega na wybraniu się do lasu i zebraniu minimum 5 śmieci z lasu, następnie wykonaniu dokumentacji fotograficznej i przesłaniu na adres mailowy szkoły w Czerninie (sekretariat@zsczernina.edu.pl).
Uczestnicy zajęć pozalekcyjnych z klasy II i III nominują kolejnych uczniów z naszej szkoły do wykonania zadania – tym razem uczniów klasy piątej. Po wykonaniu zadania nominowani będą kolejni uczniowie i ich rodziny lub znajomi. Zachęcamy do włączenia się do akcji wszystkich chętnych, którzy chcą czerpać radość z chodzenia po lesie.
Czekamy na Wasze zdjęcia !!!
Jednocześnie wierzymy, że poprzez zapoczątkowane przez nas działania doprowadzimy do sytuacji, w której już niedługo każdy będzie wyrzucał śmieci tam, gdzie ich miejsce, a nie zostawiał w lesie. Taka postawa jest również symbolem troski o naszą Ojczyznę.
Podsumowanie akcji będzie miało miejsce pod koniec października.

 

 

Skip to content