Wzbogaciliśmy się o nowy sprzęt biurowy

Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie od września 2022 realizuje projekt z języka angielskiego dla uczniów klas I – III. Projekt pt. „FUNtastic English – reading for pleasure. – FUNtastyczny angielski – czytamy dla przyjemności.”, który jest realizowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.
W ramach tego projektu odbywają się systematycznie zajęcia dodatkowe dla uczniów młodszej grupy wiekowej. Chcemy w ten sposób umożliwić uczniom aktywny kontakt z żywym językiem angielskim. Będziemy pobudzać wrażliwość językową dzieci poprzez wprowadzanie w świat anglojęzycznej literatury.
Przyznany grant pozwolił nam na zakup tabletu, drukarki, laminatora i bindownicy. Zakupiony sprzęt i artykuły biurowe będą ogromnym wsparciem i pomocą dla nauczyciela w prowadzeniu zajęć dodatkowych. Jeszcze w tym miesiącu zostaną zakupione gry językowe dla uczniów klas I-III oraz książeczki, które wprowadzą naszych uczniów w świat bajek anglojęzycznych.
W ramach realizacji projektu zaplanowane są jeszcze m. in. konkursy językowe, quiz rodzinny oraz wieczór literacko-językowy.