#Szkoła pamięta 2022

Już po raz czwarty Ministerstwo Edukacji i Nauki zorganizowało akcję „#Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach jej celem jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenie się informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta.
W tym roku także nasza szkoła włączyła się w organizację akcji. Najmłodsi – wraz z wychowawczyniami, podjęli się aktywności plastycznej, starsi z p. Joanną Jabłońską, p. Jolantą Kantorczyk i p. Piotrem Brojkiem, zadbali o odpowiednie gazetki okolicznościowe, upamiętniające wydarzenia i postaci historyczne oraz odwiedzili lokalne miejsca pamięci, aby poznać związane z nimi historie. Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły uczniowie uporządkowali bezimienne i opuszczone groby w okolicy.
Mamy nadzieję, iż…
Pokazaliśmy, że pamiętamy!

Skip to content