Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia

7 listopada 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klasy pierwszej przygotowywały się do tego wydarzenia od początku roku szkolnego. Uczyły się wytrwale wierszy i piosenek. Tego dnia panowała wyjątkowa atmosfera. Na uroczystości obecni byli: dyrektor szkoły pani Dorota Adamska, nauczyciele, rodzice oraz koleżanki i koledzy ze starszych klas. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor szkoły. Życzyła im samych miłych chwil w szkole i wzorowego pierwszego świadectwa. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie szkolnych legitymacji oraz pamiątkowych dyplomów wraz z książkami. Ciepłe i miłe słowa skierowała do dzieci przewodnicząca Rady Rodziców, a następnie wraz z rodzicami wręczyła upominki dla całej klasy na ręce wychowawczyni i indywidualnie każdemu pierwszakowi.
Następnie uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Miła niespodzianka przygotowana została przez koleżanki i kolegów z klasy drugiej i trzeciej. Były to wiersze i piosenki oraz prezenty dla każdego pierwszaka. Wszystkich wykonawców publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
Po uroczystym apelu uczniowie klasy pierwszej wraz z gośćmi udali się na poczęstunek.
Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci.