POKAZ FIZYKO-CHEMICZNY

Dnia 15 listopada 2022 roku uczniowie klas 4-8 mieli okazję uczestniczyć w pokazie eksperymentów fizyko-chemicznych, zorganizowanym przez nauczycielkę chemii p. Renatę Matysiak. W czasie 45-minutowego spotkania, które dostarczyło dzieciom i młodzieży wspaniałej rozrywki i cennej wiedzy, uczniowie sami mogli przeprowadzać eksperymenty i prezentować doświadczenia.
Doświadczenia te były niezwykle spektakularne i doskonale tłumaczyły rozmaite zjawiska fizyczne i chemiczne: prawo Bernoulliego, siły grawitacji, działanie półkul magdeburskich czy działanie czajniczka zabójcy. Te pojęcia już nie mają tajemnic przed naszymi uczniami.
Niezwykłe eksperymenty przygotował, i nad wykonywaniem ich czuwał, pan Mateusz Łucki z firmy Edu Event. Pokaz miał nie tylko wartość edukacyjną, ale zapewniał zaangażowanie uczniów we wszystkie zadania.
Eksperymenty to najlepszy sposób, aby poszerzyć zainteresowania dzieci i młodzieży i są atrakcyjną formą uzupełnienia lekcji. Rozbudzają wyobraźnię, skłaniają do logicznego myślenia i samodzielnego rozwiązywania problemów. Stanowią więc okazję do wykształcenia kompetencji bardzo pożądanych na współczesnym rynku pracy.
To idealna metoda nauki poprzez zabawę!