XVIII Powiatowy Turniej „Dzień Matematyki i Sportu”

25 listopada 2022 r. po raz XVIII odbył się Powiatowy Turniej „Dzień Matematyki i Sportu” w kategorii szkół podstawowych. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze. Zawody rozgrywały się w Hali Arkadia, natomiast głównym organizatorem był Powiatowy Zespół Nauczycieli Matematyki działający przy PCDNiPP-P w Górze oraz nauczyciele wychowania fizycznego. W turnieju uczestniczyło 9 szkół podstawowych powiatu górowskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Maria Lesiuk, Amelia Kaźmirska, Gabriela Plewka, Wiktoria Maryszczak, Hubert Banasiewicz, Krzysztof Chodkowski, Igor Dereń oraz Zdzisław Dąbkowski pod opieką Pani Joanny Klimpel nauczyciela matematyki.
I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszu, II miejsce Szkoła Podstawowej nr 3 w Górze, a III Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze. Laureaci otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy.
Turniej odbył się w bardzo miłej atmosferze i pozwolił sprawdzić swoją wiedzę i sprawność w konfrontacji z koleżankami i kolegami z innych szkół.
Mimo, że nie udało się naszym uczniom znaleźć w pierwszej trójce, to i tak jesteśmy z nich bardzo dumni.

Skip to content