Zajęcia z integracji sensorycznej w przedszkolu

Na początku grudnia pedagog specjalny naszej szkoły przeprowadził zajęcia integracji sensorycznej we wszystkich grupach przedszkolnych. Podczas zajęć dzieci pod okiem nauczyciela, a często przy jego wsparciu, pokonywały ścieżkę sensoryczną, angażując całe ciało oraz układ zmysłów mi. równowagi, czucia własnego ciała oraz dotyku. Integracja sensoryczna pozwalała na właściwe odbieranie i interpretowanie bodźców zmysłowych. Jest ona terapeutyczną i profilaktyczną metodą pracy z dziećmi. Stosuje się ją na wczesnych etapach rozwoju neurofizjologicznego dziecka, gdy zaczynają się kształtować układy zmysłów. Prawidłowy rozwój zmysłów, zarówno organów zmysłów jak i percepcji sensorycznej, stanowi niezbędny warunek do dobrego samopoczucia dziecka, zachowania i uczenia się bez zaburzeń i dysfunkcji.