Edukacyjna Sieć Antysmogowa

W naszej szkole realizujemy projekt służący zwiększeniu świadomości uczniów, ich rodziców, nauczycieli i społeczności lokalnej w zakresie problematyki jakości powietrza. Na budynku naszej szkoły został umieszczony miernik czystości powietrza, z którego dzieci systematycznie odczytują stopień zanieczyszczenia powietrza na naszym terenie.
Uczniowie realizują zadania umieszczane na platformie edukacyjnej, a następnie rozwiązują testy sprawdzające znajomość tematu. Najmłodsi wiedzą już z czego składa sie powietrze, co to jest smog, jak z nim walczyć i jak wpływa na nasze zdrowie. Potrafią wyjaśnić, co oznacza kolor dymu wydobywającego się z komina i jak należy bronić się przed smogiem.
Uczniowie starszych klas w ramach realizacji projektu odbyli wirtualną podróż do miasteczka SMOGCITY, podczas której rozwiązywali interaktywne zadania. Na lekcjach geografii obejrzeli i omówili prezentację „Co wisi w powietrzu?”. Dowiedzieli się o zagrożeniach dla zdrowia płynących z oddychania zanieczyszczonym powietrzem – SMOG-iem. Poznali przyczyny jego występowania i dyskutowali o tym, jak zapobiegać temu szkodliwemu zjawisku. Podsumowaniem przeprowadzonych zajęć było zalogowanie się na stronie eduesa.nask.pl i rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę dotyczącą omówionych zagadnień.
W ramach realizacji projektu podejmowane działania koordynują pani Renata Woźny- klasy I-III oraz pani Weronika Szczepaniak – klasy IV-VIII.

Skip to content