Uroczystość związana ze Świętami Bożego Narodzenia

Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. Zorganizowany był koncert kolęd prezentowany przez poszczególne klasy. Po przywitaniu gości – Pani Dyrektor Doroty Adamskiej, księdza Proboszcza Janusza Bobowskiego, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Justyny Miszczyńskiej, oraz Pana Macieja Kostyka rozpoczęliśmy uroczystość. Historię Bożego narodzenia przybliżył nam nasz ksiądz Proboszcz. Mogliśmy usłyszeć piękne śpiewy kolęd i pastorałek każdej grupy wiekowej. Był też występ uczennicy z klasy trzeciej Mai i klasy czwartej Zosi, które zaśpiewały kolędy. Wspólne kolędowanie to piękny zwyczaj kultywowany od setek lat . W naszej szkole też ten zwyczaj jest kontynuowany. Po wspólnym kolędowaniu Pani dyrektor wręczyła każdej klasie prezenty w postaci słodkości oraz złożyła również wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.
Po uroczystości wszyscy rozeszli się do klas na wspólne wigilie. Cała uroczystość przygotowana była przez nauczyciela religii i opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Skip to content