Posiłek w szkole i w domu

Zakończyliśmy realizację zdania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków w roku 2022. Zadanie obejmowało wykonanie usługi remontowo-adaptacyjnej, poprawę standardu i wyposażenie pomieszczenia przeznaczonego do spożywania przez uczniów posiłku – jadalni. Nasza jadalnia stała się miejscem jeszcze bardziej bezpiecznym, zyskała na jakości i walorach estetycznych. W ramach pierwszej części zadania wykonaliśmy nową podłogę poprzez montaż płyt podłogowych i ułożenie antypoślizgowych płytek, wyrównaliśmy ściany i ułożyliśmy płytki ścienne, zamontowaliśmy nową umywalkę wraz z pojemnikami na mydło i ręczniki, wymieniliśmy oprawy oświetleniowe na LED, obudowaliśmy grzejniki co, dokonaliśmy renowacji drzwi, zamontowaliśmy rolety okienne, wykonaliśmy prace malarskie. Nad prawidłowym wykonaniem tej części zadania czuwał inspektor nadzoru budowlanego. W ramach drugiej części wyposażyliśmy jadalnię w nowe stoły i krzesła, termosy gastronomiczne, kosze na odpady, tace a także w zastawę stołową – talerze głębokie, płytkie i deserowe. Całkowity koszt zadania wyniósł 22992,15 zł, w tym dofinansowanie, które otrzymała szkoła w ramach rządowego programu to kwota 18393,72 zł., pozostała kwota 4 598,43 zł to wkład własny Gminy Góra. Serdecznie dziękujemy za otrzymane wsparcie finansowe, dzięki któremu mieliśmy możliwość zwiększenia bezpieczeństwa warunków nauki, wychowania i opieki.