BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA

W ramach zadania „Biblioteka przedszkolaka” nauczyciel bibliotekarz odwiedził grupy przedszkolne „Biedronki” i „Jeżyki”. Dzieci wysłuchały opowiadania z książki Agnieszki Antosiewicz pod tytułem „Jestem przedszkolakiem – zima”. Nie mogąc się doczekać opadów śniegu przedszkolaki pod opieką pani wychowawczyni wykonały z tektury bałwanka i nazwały go bałwanek Bieluś. Wspólna praca była najlepszą zabawą, szczególnie wykonywanie poszczególnych elementów – Zosia dorysowała guziki, Adaś nos z marchewki, Madzia szalik. Dzieci cieszyły się z nowego przyjaciela. Przychodząc codziennie do przedszkola witały się z nim. Nie patrzyły nawet za okno czy spadł śnieg. Miały przecież swojego bałwanka, który będzie z Nimi do wiosny a nawet dłużej. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali kolorowankę – bałwanka. Pięknie wykonane prace dzieci zostały umieszczone na wystawie w grupach przedszkolnych.