„Dary Froebla dla przedszkola”

Miło jest nam poinformować, że nasze przedszkole otrzymało dofinansowanie w kwocie 4800 zł w ramach programu grantowego Fundacji mBanku „Rosnę z matematyką”. Program „Rosnę z matematyką” ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji matematycznych u najmłodszych dzieci. Motywem przewodnim programu jest w naturalny sposób, poprzez zabawę i zaangażowanie w zajęcia, oswajać dzieci z matematyką i pokazywać, że jest ona w naszym codziennym życiu niemal na każdym kroku. Inicjatywa mFundacji zachęca również do włączenia się w proces edukacyjny rodziców, a także promuje dobre praktyki w tym zakresie wśród nauczycieli wychowania przedszkolnego. Projekt realizowany będzie od marca 2023 r. przez wychowawców wszystkich grup przedszkolnych, gdzie będą wykorzystywane dary Froebla. „Dary” to wspaniałe pomoce dydaktyczne, służące wzbogacaniu wiedzy dzieci o świecie oraz rozwijające szereg umiejętności, m.in.: sprawność manualną, wyobraźnię przestrzenną, myślenie twórcze, kompetencje pamięciowe, aktywność werbalną, pojęcia matematyczne (figury geometryczne, zbiory, liczby naturalne), procesy poznawcze: zdolności porównywania, porządkowania, przyporządkowywania, abstrahowania i uogólniania. Program przewiduje zajęcia w plenerze oraz zajęcia otwarte dla rodziców. Liczymy, że przedszkolaki pokochają „Królową Nauk”.