Pinokio w Czerninie!

W ramach współpracy naszej szkoły z Filią Biblioteczną w Czerninie, dnia 25 stycznia nasi uczniowie z klas I-III spotkali się z Pinokiem, tak, tak z głównym bohaterem książki „Pinokio” Carla Collodiego.
Spektakl teatralny został przygotowany na podstawie wyżej wymienionej książki przez grupę teatralną „Teatrzyk Dwie Filie”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledzili tok akcji i losy Pinokia na scenie, wczuwając się w przedstawiane fragmenty książki. Była cudowna atmosfera, która udzieliła się zarówno dzieciom jak i dorosłym, oczywiście wszystko to dzięki występującym aktorom teatralnym jak i prowadzącemu. Teatrzyk kukiełkowy niósł ze sobą przesłania na miarę dzisiejszych czasów. Negując niewłaściwe zachowania, a promując pozytywne wartości. Co ważne, zachowanie naszych małych widzów było wzorowe. Na zakończenie prowadzący Pan Maciej oraz Panie należące do ekipy teatralnej ujawnili się wraz z prezentowanymi przez siebie postaciami i otrzymali od widzów na stojąco oklaski i owacje. Mało tego, na widowni mogły „porozmawiać” z Mówiącym Świerszczem, Gepettem – ojcem głównego bohatera, Wróżką o Błękitnych Włosach, mogły spojrzeć z bliska w oczy Wielorybowi, a także spotkać się z postaciami niegodziwym, które namawiały Pinokia do złych rzeczy – takie jak Lis i Kot czy kolega z klasy Knot.
Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie z TEATREM i kolejnymi bohaterami literatury dziecięcej, oczywiście w równie ciekawej i pięknej oprawie jak i w takim wydaniu jak dzisiaj, które odbędzie się w czasie zimowych ferii.