„NOCOWANIE W SZKOLE”

Kolejny już raz zorganizowaliśmy w szkole „Nocowanie”. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego ogniska i upieczenia kiełbasek. Następnym etapem było przedstawienie przez uczestników postaci z książek tak, by pozostali odgadli imię bohatera. Dzieci w bardzo profesjonalny sposób opowiadały o swoich postaciach. A byli to bohaterowie następujących książek: „Ania z Zielonego Wzgórza”, „O psie, który jeździł koleją”, „Opowieści z Narnii”, „Hobbit”, „Harry Potter”, „Wróbelek Elemelek”, „Enola Holmes”, „Diabolina” i wielu innych. Następnie bawiliśmy się w zabawy: „Chodzi lisek koło drogi”, „Gąski, gąski do domu” oraz w chowanego. Kolejne zadanie przygotowały uczennice klasy ósmej. Dzieci zostały podzielone na trzy drużyny i miały znaleźć ukryte w różnych miejscach na korytarzu szkolnym motylki. Zabawa była super i śmiechu było co niemiara. Wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z postacią i odkryciami Mikołaja Kopernika. Mogliśmy również obejrzeć, narysowany przez ucznia klasy czwartej Filipa, portret Mikołaja Kopernika. Jak zawsze nie zabrakło pytań na temat znanych książek i ich autorów. Pobyt w szkole uatrakcyjnił nam występ Celiny, która zaprezentowała swoje umiejętności gry na keyboardzie, przypominając motywy muzyczne z bajek, ale i z muzyki poważnej. Kolejnym zadaniem nocujących dzieci było odnalezienie karteczek i połączenie ich z nazwiskami pisarzy. Zadanie uczniowie zdali na szóstkę.
Nasze spotkania mają na celu zintegrowanie grupy zróżnicowanej wiekowo oraz wspólną zabawę połączoną z nauką. Planujemy kolejne „Noce…”, ale już w plenerze.
Serdeczne podziękowania kieruję do rodziców, którzy pomogli przy organizacji nocowania oraz zapewnili poczęstunek w postaci pysznych drożdżówek.