PASOWANIE NA CZYTELNIKA Z LEKARZEM

Dnia 27 lutego uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika szkolnej biblioteki pod hasłem „Pasowanie na czytelnika z lekarzem”. Gośćmi byli Pani dyrektor Dorota Adamska, Pani doktor Danuta Adamiec, wychowawca klasy pierwszej Pani Renata Woźny i Pani Justyna Miszczyńska – przewodnicząca Rady Rodziców. Po przywitaniu gości Pani doktor przeczytała uczniom bajkę pt. „Zuzia idzie do lekarza”. Książka opowiadała o tym, jak Zuzia musiała iść na badania kontrolne. Badanie miało na celu sprawdzenie stanu zdrowia dziewczynki. Po sprawdzeniu słuchu, wzroku i serca Pan doktor sprawdził również czy zachowuje równowagę wykonując niezbędne ćwiczenia. Następnie pierwszoklasiści opowiadali swoje wrażenia z wysłuchanego tekstu z bajki. Brali udział w dyskusji o tym, że trzeba wykonywać badania żeby być zdrowym. Kolejnym punktem uroczystości było pasowania na czytelnika, którego dokonała Pani doktor. Prezenty, które otrzymały dzieci to dyplom i książka pt. „Akademia Pana Kleksa” ufundowanej przez rodziców i Radę Rodziców. Pierwszaki również zaprezentowały swój program artystyczny. Zaprezentowane przez dzieci wiersze mówiące o tym do jakiego lekarza trzeba się udać gdy boli nas np. gardło, ucho, serce, ząb oraz gdy złamiemy nogę. Pani doktor rozdała dzieciom zakładki – zdrapki, które każde dziecko może sobie dowolnie zaprojektować. Nasz gość odwiedził również grupy przedszkolne „Jeżyki”, „Biedronki”, i „Motylki” opowiadając o pracy lekarza. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji na temat jak dbać o zdrowie. Na zakończenie dzieci otrzymały naklejki dzielnego pacjenta. Na koniec uroczystości Pani dyrektor wręczyła naszemu gościowi piękne podziękowanie.