Wizyta w Pizzerii

We wtorek, 7 marca dzieci z grupy Motylki i Jeżyki odwiedziły Pizzerię „Verona” w Bojanowie. Dzięki uprzejmości właścicieli lokalu nasze przedszkolaki miały okazję wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań i umiejętności kulinarnych, zapoznanie z pracą w pizzerii oraz ze sposobem przygotowania pizzy, a także uwrażliwienie podopiecznych na kulturalne zachowanie się w miejscu publicznym. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia swoich własnych pizz. Pod bacznym okiem pracowników, przedszkolaki rozciągały ciasto, smarowały je sosem, a następnie komponowały dodatki według własnego smaku. Motylki i Jeżyki bardzo poważnie potraktowały zadanie i z wielkim skupieniem wykonywały swoją pracę. Po upieczeniu wszyscy przystąpili do degustacji. Wypieki wyszły doskonale. Dzieci jadły z wielkim apetytem przygotowane przez siebie dania. Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale najedzone i bogatsze o nowe doświadczenia.