Pinokio uczy nas i bawi

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Pinokio”, który został zaprezentowany na deskach sceny Domu Kultury w Górze przez aktorów teatru „ARTENES”. Dzieci oglądając przedstawienie teatralne dowiedziały się, że w życiu ważne jest szczęście rodzinne, właściwy wybór wartości oraz prawdomówność. Poznając przygody głównego bohatera przekonały się, że kłamstwo nie popłaca oraz że warto słuchać rad starszych i bardziej doświadczonych osób. Każdy może zmieniać się na lepsze poprzez zdobywanie życiowych doświadczeń. Pogodne piosenki, multimedialne efekty sceniczne oraz sposób prezentacji głównego bohatera zapewniły dzieciom dobrą zabawę. To wyjątkowe przedstawienie okazało się doskonałą lekcją wychowania; nawiązało również do treści związanych z bezpieczeństwem oraz ekologią. Spektakl wzbudził wiele pozytywnych emocji. Kontakt ze sztuką zachęcił dzieci do swobodnych wypowiedzi na temat przedstawienia i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami także w formie plastycznej.

Prace plastyczne uczniów.