PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Dnia 21 marca przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten moment z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Na ten dzień Samorząd Uczniowski przygotował kilka działań, z których każda grupa przedszkolna i klasy I-VIII mogły wybrać coś dla siebie, aby wspólnie przyłączyć się do celebrowania tego wspaniałego dnia. Największym powodzeniem cieszył się pomysł przebrania się i zastąpienie tradycyjnego plecaka jakimś innym nosidłem. Uczniowie jak zwykle zaskoczyli swoja kreatywnością. Jak co roku grupy przedszkolne oraz klasy I-III przemaszerowali ulicami Czerniny w barwnym korowodzie wyśpiewując wiosenne piosenki i grając na różnych instrumentach.
21 marca to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa zwany inaczej Dniem Kolorowej Skarpetki. Z okazji tego dnia była przeprowadzona pogadanka przybliżająca wszystkim tę zmienność biologiczną człowieka. Wszyscy solidaryzując się z tymi osobami założyli kolorowe skarpetki. Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom.