Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który ma na celu podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła dołączyła do obchodów w poniedziałek 3 kwietnia. W tym dniu ubraliśmy się na niebiesko solidaryzując się z osobami z autyzmem. Pedagog specjalny przeprowadził pogadanki w klasach I-III i IV-VIII podczas, których przedstawił najważniejsze informacje dotyczące trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Uczniowie uświadomili sobie, że osoby ze spektrum autyzmu, chodź wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat zupełnie inaczej niż większość z nas. Uczniowie z wielkim skupieniem i zaciekawieniem słuchali informacji i oglądali film. Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Skip to content