Wspólnie dbamy o czysty las – spotkanie z leśniczym

Uczniowie klas I-III spotkali się z wyjątkowym gościem… – leśniczym z Nadleśnictwa Góra Śląska. Spotkanie było kontynuacją jednego z zadań – akcji ekologicznej „Dbamy o czysty Las” w ramach realizacji projektu Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING.
Pan leśniczy opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania pan leśniczy zadawał dzieciom wiele pytań, z którymi dzieci świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat życia zwierząt i ochrony lasu.
Pod koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.
Wielką niespodzianką dla dzieci była przygotowana przez Nadleśnictwo Góra Śląska niespodzianka. Dzieci z wielkim smakiem zajadały upieczone na grillu kiełbaski ze świeżutkimi bułkami.
Pan leśniczy zostawił dla wszystkich maluchów ołówki drewniane na pamiątkę naszego spotkania.
Ogromnie dziękujemy Nadleśnictwu za współpracę i miłą niespodziankę, a nauczycielkom z klas I-III za pomoc w organizacji spotkania.