Gminny Konkurs Językowo-Czytelniczy „I can read – mistrz czytania ze zrozumieniem”

W ramach realizacji projektu „Funtastic English – reading for pleasure – Funtastyczny angielski – czytamy dla przyjemności”, realizowanego w ramach ETAs Small Grants 2022, w dniu 21 kwietnia 2023 r. odbył się Gminny Konkurs Językowo-Czytelniczy “I can read – mistrz czytania ze zrozumieniem”.
Etap gminny konkursu odbył się w Filii Bibliotecznej w Czerninie.
W konkursie wzięło udział 5 szkół: SP nr 1 w Górze, SP nr 3 w Górze, ZSPiP w Ślubowie, ZSPiP w Witoszycach oraz ZSPiP w Czerninie.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu sprawdzającego umiejętność czytania ze zrozumieniem i sprawdzenie znajomości wiedzy o Wielkiej Brytanii.
Komisja w składzie: p. Joanna Kaczmarek, p. Joanna Siekanowicz, p. Karolina Taler po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniła zwycięzców:
I miejsce:

• Anna Tadla – SP nr 1 w Górze,
  • Oliwier Zawadzki – ZSPiP w Czerninie,

II miejsce:

• Lena Zawadzka – ZSPiP w Czerninie,

III miejsce:

• Adam Bordulak – SP nr 1 w Górze,
  • Jerzy Drozdowski – ZSPiP w Czerninie,
  • Wojciech Kida – SP nr 1 w Gorze,
  • Kaja Wrona – SP nr 3 w Górze.

Wszystkim zwycięzcom ogromnie gratulujemy.
W czasie, gdy komisja konkursowa sprawdzała prace, uczniowie naszej szkoły z koła tanecznego Fanki Tanki zapraszały wszystkich do wspólnej zabawy. Później odbył się krótki quiz dla wszystkich uczestników konkursu, przygotowany przez uczennice klasy ósmej.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie konkursu, a Fundacji Nida i wydawnictwu Macmillan Polska S.A. za ufundowanie nagród.