Uroczystość z okazji rocznicy Chrztu Polski

„Od Bałtyku po Giewontu krzyż
Tkwią korzenie naszej polskiej wiary
Przez Mieszka chrzest jesteśmy krajem chleba
Silnym miłosierdziem Pana!”

Ks. Zbigniew Gełdon

Rok 966 uważany jest za symboliczny początek chrześcijańskiego państwa polskiego. Z tej okazji 24 kwietnia, po raz kolejny, odbył się w naszej szkole uroczysty apel, w którym odkrywaliśmy karty historii naszego państwa i jego chrystianizacji oraz pierwszego historycznego władcy Mieszka I.
Szczególny i wyjątkowy charakter wydarzeń z 966 roku w formie scenki teatralnej przedstawili społeczności szkolnej uczniowie klasy IV. Szkolna uroczystość przygotowana przez p. Joannę Klimpel i p. Joannę Spieć, przybliżyła uczniom naszej szkoły dzieje początków chrześcijańskiego państwa polskiego oraz scenę chrztu Mieszka I.

Skip to content