SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W maju, w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Tuwim i Brzechwa – w kolorowym świecie klasyki”. Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowań poezją dziecięcą, rozwijanie i promowanie uzdolnień recytatorskich oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Dzieci z grup przedszkolnych, grupa sześciolatków oraz uczniowie klasy I-III wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Poziom recytacji był bardzo wysoki. Organizatorzy oraz Jury, któremu przewodniczyła Pani dyrektor Dorota Adamska stanęli przed nie lada wyzwaniem, by wybrać najlepszych:)
W grupach przedszkolnych oraz w grupie sześciolatków: I miejsce zdobyła Nina Ulman, II ex aequo Inga Nowak i Nela Cieślak oraz III miejsce zdobył Miłosz Konopnicki. W grupie klas I-III, l miejsce zdobyła Emilia Pacholska, II Urszula Drozdowska i Wojciech Wojtal, a III miejsce zdobyły Maja Błaszkowska oraz Anastazja Goryńska, pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia.
Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!