To był maj…

Miesiąc maj dla przedszkolaków był bardzo pracowity i pełen atrakcji. Najpierw dzieci z grupy Motylki i Jeżyki uczestniczyły w V Spartakiadzie Przedszkolaka w Witoszycach, gdzie dzielnie pokonywały wszystkie konkurencje sportowe i godnie reprezentowały nasze przedszkole.
W tym samym tygodniu grupy te odwiedziły również Zatokę Przygód – Centrum Kreatywnej Zabawy w Rydzynie. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji w przestrzeni, pobudzania u dzieci ciekawości oraz integracja i możliwości radosnego spędzenia czasu. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Przedszkolaki miały również okazję doświadczać i eksperymentować podczas warsztatów magiczno-chemicznych. Tworzyły własne masy slime, co sprawiło im wiele radości i satysfakcji. Wyjazd ten dostarczył dzieciom ogrom doświadczeń sensorycznych i sportowych.
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w niezwykłych „czekoladowych warsztatach”. Były to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne i kreatywne myślenie uczestników. Samodzielne tworzenie słodkości sprawiło wielką frajdę nie tylko dzieciom, ale również ich opiekunom. Pobrudzone czekoladą dziecięce buzie z całą pewnością są najlepszym dowodem, iż warsztaty były ciekawe i bardzo słodkie. Dziękujemy firmie „Zwariowane animki” za fantastycznie spędzony dzień.