Nowoczesny, cyfrowy sprzęt to wyposażenie absolutnie niezbędne w każdej szkole. Aparat fotograficzny, mikrofon, długopis 3D czy roboty do nauki programowania były wykorzystywane przez okrągły rok szkolny w realizacji różnego typu wydarzeń w klasach I-III, a także na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań, czy też w przygotowaniach do konkursów. Dzięki pozyskanemu sprzętowi nauczyciele mogli nagrywać dodatkowe materiały edukacyjne czy dokumentować przebieg prowadzonych przez siebie projektów dydaktyczno-wychowawczych, natomiast uczniowie nie tylko rozwijali swoje pasje, ale doskonalili także kreatywność, precyzję i zdolności manualne.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
Dzięki zakupionemu sprzętowi przekaz wiedzy był dla uczniów atrakcyjniejszy i bardziej angażujący. Rozwijanie umiejętności projektowania 3D, rozwój kreatywności i umiejętności technicznych, wdrażanie uczniów do obsługi nowoczesnych urządzeń i korzystania z niezbędnego oprogramowania to tylko niektóre korzyści wynikające z programu Laboratoria Przyszłości.