Matematyka dla smyka

W czerwcu w grupach Biedronek oraz Jeżyków odbyły się ostatnie zajęcia w ramach programu grantowego Fundacji mBanku „Rosnę z matematyką”. Minione zajęcia jednak były wyjątkowe, a to dlatego, że uczestniczyli w nich rodzice naszych przedszkolaków. W słoneczny czwartek urządziliśmy sportowo-matematyczny piknik. Po rozgrzewce dzieci z rodzicami stanęli do zaciętej rywalizacji. Uczestnicy brali udział w wyścigu, któremu towarzyszyło siedem konkurencji sportowych. Wszyscy spisali się na medal. Po wyczerpujących ćwiczeniach ciała przyszedł czas na ćwiczenia umysłu. Dzięki projektowi mogliśmy zakupić matematyczne pomoce dydaktyczne, które nasi najmłodsi razem z rodzicami mieli okazje zobaczyć i wykorzystać na zajęciach. To był fantastyczny dzień, pełen sportu i matematycznych zadań.