Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny, który przybliżył społeczności szkolnej okoliczności powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Szczególnym elementem uroczystości było pojawienie się postaci historycznych – króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz Stanisława Małachowskiego, w których wcielili się uczniowie klasy VI. Dzięki przygotowanym strojom i krótkim scenkom historycznym uczestnicy mogli lepiej poznać atmosferę obrad Sejmu Wielkiego oraz znaczenie reform wprowadzonych przez Konstytucję 3 Maja. Akademia była nie tylko ciekawą lekcją historii, ale także okazją do wspólnego świętowania i kształtowania postaw patriotycznych.