„JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM”

W dniu 5 maja 2026 roku nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość. W ramach wieloletniej i owocnej współpracy szkoły z Filią Biblioteczną w Czerninie, grupę 6-latków odwiedziła Pani Beatka, która przygotowała dla dzieci ciekawe spotkanie z literaturą. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały opowieści pod tytułem „Jak Wojtek został strażakiem”. Wybór tego utworu był nieprzypadkowy, ponieważ niedawno obchodziliśmy Dzień Strażaka, co stało się doskonałą okazją do realizacji treści z zakresu doradztwa zawodowego, zapoznania i pogłębienia wiedzy na temat zawodu strażaka i lokalnego rynku pracy. 6-latki przypomniały sobie, na czym polega trudna i odpowiedzialna praca strażaka, oraz przekonały się, że nie jest ona wcale łatwa i wymaga wielkiego poświęcenia. Jednocześnie spotkanie niosło ze sobą ważne przesłanie edukacyjne – dzieci dowiedziały się, że jeśli bardzo chce się coś osiągnąć w życiu, niezwykle ważna jest odwaga w działaniu, determinacja oraz niezachwiana wiara we własne marzenia.

Przejdź do treści