XIV MŁODZIEŻOWE MANEWRY WOJSKOWO-POLICYJNO-RATOWNICZO-GAŚNICZE Z ELEMENTAMI EDUKACJI LEŚNEJ

27 maja 2026 r. na strzelnicy myśliwskiej w Górze odbyły się XIV Młodzieżowe Manewry Wojskowo-Policyjno-Ratowniczo-Gaśnicze z elementami edukacji leśnej. W zawodach wzięło udział 13 drużyn, a głównym organizatorem był OHP w Górze. Każda drużyna wzięła udział w 11 konkurencjach: 1. Udzielanie pomocy poszkodowanemu, 2. Rzut granatem, 3. Przeprawa, 4. Tor przeszkód, 5. Strzelanie z broni KBKS, 6. Budowa stanowiska strzeleckiego, 7. Rozstawianie namiotu, 8 i 9 konkurencje strażackie, 10. Edukacja leśna (test wiedzy) oraz 11. Policyjny tor przeszkód. Za wszystkie konkurencje można było zdobyć maksymalnie 66 punktów (po 6 punktów za każda konkurencję). Naszą Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Joanna Marszałek, Hubert Korpak i Filip Dolata. Reprezentantom Naszej Szkoły udało się wywalczyć aż 4 nagrody: II miejsce w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych, I miejsce w konkurencji policyjnej bez podziału na kategorie, II miejsce drużynowo w konkurencjach strażackich oraz II miejsce w konkurencji strzeleckiej indywidualnie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Przejdź do treści