WARSZTATY EKOLOGICZNE

Dnia 02.06.2026r. w ramach współpracy Gminy Góra z Ekolandia.edu uczniowie klas I-III wzięli udział w praktycznych i sensorycznych warsztatach ekologicznych „Ekologia na co dzień – jak dbać o planetę?”
Podczas zajęć dzieci aktywnie uczestniczyły w różnorodnych działaniach edukacyjnych. Zajęcia miały formę interaktywną i obejmowały quizy, krzyżówkę ekologiczną, ekologiczną grę „Bingo” i „Domino”. Dzieci poznawały zasady prawidłowej segregacji odpadów, analizowały swoje codzienne nawyki związane z oszczędzaniem energii i wody oraz ograniczaniem ilości odpadów.
Realizacja zajęć przyczyniła się do poszerzenia wiedzy uczestników na temat ochrony środowiska, rozwoju krytycznego myślenia oraz wzrostu świadomości ekologicznej. Dzieci doskonaliły umiejętność planowania własnych działań proekologicznych i utrwaliły zasady prawidłowej segregacji odpadów.

Przejdź do treści