WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ Z PZU

Już po raz kolejny naszą szkołę odwiedziły ekspertki BHP z wrocławskiego oddziału PZU, które przeprowadziły dla uczniów klas I–IV zajęcia dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas spotkania omówiono bardzo ważne zagadnienia związane z bezpieczeństwem i ratowaniem życia, m.in. postępowanie w przypadku zakrztuszenia, ułożenie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji bocznej oraz zasady wykonywania sztucznego oddychania. Uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach praktycznych na fantomach. Dzieci … Dowiedz się więcej

KWIECIEŃ MIESIĄCEM NIEBIESKICH IGRZYSK W NASZEJ SZKOLE

Kwiecień w naszej szkole upłynął pod hasłem Niebieskich Igrzysk – wyjątkowej inicjatywy, której celem jest zwiększanie świadomości na temat autyzmu oraz budowanie postaw empatii i akceptacji wobec osób w spektrum. Kulminacyjnym punktem obchodów był dzień 13 kwietnia 2026 roku, kiedy to w naszej szkole odbyły się Niebieskie Igrzyska. Wydarzenie to było związane z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, przypadającego na 2 kwietnia. Tego dnia cała społeczność szkolna … Dowiedz się więcej

KOLEJNA NAGRODA DLA ZUZANNY

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy V – Zuzanna Zalewska otrzymała nagrodę za udział w szkolnym konkursie zorganizowanym z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Serdecznie gratulujemy Zuzannie zaangażowania oraz kreatywności! Uczennica przygotowała piękny i starannie wykonany lapbook, który w wyczerpujący sposób poruszał tematykę bezpieczeństwa w Internecie. Dziękujemy za włożony wysiłek i życzymy dalszych sukcesów!

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS V-VII

W czwartek, 26 lutego, w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas V-VII. Spotkanie trwało dwie godziny lekcyjne i zostało przeprowadzone przez przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Górze, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Górze oraz Komendy Powiatowej Policji w Górze. Podczas zajęć poruszono bardzo ważne i aktualne tematy dotyczące zdrowia oraz bezpieczeństwa młodych ludzi. Uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje dla organizmu może … Dowiedz się więcej

APEL PODSUMOWUJĄCY I OKRES ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

W ostatnim dniu przed feriami odbył się apel podsumowujący I okres nauki w roku szkolnym 2025/2026. Społeczność szkolna zgromadziła się, aby wspólnie podsumować minione miesiące, życzyć sobie bezpiecznego wypoczynku oraz uhonorować najlepszych stypendiami. Dyrektor szkoły, Pani Dorota Adamska, w swoim przemówieniu zwróciła szczególną uwagę na wyniki w nauce oraz aktywność uczniów w życiu szkoły. W związku ze zbliżającym się wypoczynkiem głos zabrała pedagog szkolna, która przypomniała uczniom … Dowiedz się więcej

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE – DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas I–VI do udziału w szkolnym konkursie „Bezpiecznie w sieci – wiem, rozumiem, działam”, organizowanym z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. To doskonała okazja, aby w czasie ferii zimowych, wolnym od codziennych obowiązków szkolnych, w ciekawy i kreatywny sposób poszerzyć swoją wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, rozwinąć wyobraźnię i talenty plastyczne oraz połączyć przyjemne z pożytecznym. Termin wykonania prac: do poniedziałku 16 lutego (całe … Dowiedz się więcej

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ – BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS ZIMY I FERII

Uczniów klas I–VIII odwiedziła asp. szt. Lidia Tarońt, asystent Zespołu Wykroczeń Nieletnich i Patologii, która przeprowadziła prelekcję na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących w okresie zimowym. Spotkanie było szczególnie ważne ze względu na zbliżające się ferie. Podczas rozmowy Policjantka uczuliła uczniów na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne oraz przypomniała, dlaczego takie zachowania są bardzo niebezpieczne. Omówiła również zasady właściwego zachowania podczas jazdy na nartach i … Dowiedz się więcej

UZALEŻNIENIA – JAK ROZPOZNAĆ I PRZECIWDZIAŁAĆ

Szanowni Państwo, zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną prezentacją multimedialną dotyczącą uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Materiał został opracowany z myślą o wsparciu rodziców w lepszym rozumieniu zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się młodzi ludzie, oraz w budowaniu świadomej, skutecznej profilaktyki. Podkreślamy, że rozmowa o uzależnieniach i kształtowanie właściwych postaw jest niezwykle ważne już od najmłodszych lat. Wczesna profilaktyka pomaga chronić dzieci, wzmacnia ich bezpieczeństwo oraz wspiera rozwój zdrowych … Dowiedz się więcej

SPOTKANIE POŚWIĘCONE ZASADOM BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ W RUCHU DROGOWYM

W naszej szkole bardzo dbamy o bezpieczeństwo uczniów, dlatego zorganizowaliśmy spotkanie poświęcone zasadom bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Z tej okazji naszą placówkę odwiedziła starszy sierżant Maria Kubieniec z Wydziału Ruchu Drogowego Policji, która przeprowadziła ciekawe i pouczające zajęcia dla wszystkich uczniów. Spotkania zostały podzielone na trzy grupy: przedszkole, klasy I-III oraz klasy IV-VIII, dzięki czemu każdy mógł dowiedzieć się czegoś ważnego, dostosowanego do swojego … Dowiedz się więcej

TYDZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY RÓWIEŚNICZEJ

W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej. Celem podjętych działań było zwiększenie świadomości uczniów, nauczycieli i rodziców na temat różnych form przemocy oraz sposobów jej zapobiegania. W każdej klasie wychowawcy przeprowadzili zajęcia poświęcone problematyce przemocy rówieśniczej, podczas których uczniowie rozmawiali o tym, jak ważne są wzajemny szacunek, empatia i reagowanie na krzywdę innych. Pedagog szkolny oraz pedagog specjalny zorganizowały szkolenie dla … Dowiedz się więcej

Przejdź do treści