Konkurs „Zwierzęta obszarów polarnych”

W dniu 8 października 2014 r. uczniowie naszej Szkoły Konrad Piotrowski, Krzysztof Wołowski i Jakub Czyżowski wraz z uczniami Gimnazjum nr 1 w Górze reprezentowali naszą gminę na wojewódzkim konkursie wiedzy „Zwierzęta obszarów polarnych” organizowanym przez Ogród Zoologiczny we Wrocławiu. Opiekunami uczniów były Panie Anna Salamon i Ewa Bezak. Obie Szkoły znalazły się w pierwszej dziesiątce startujących gimnazjów z całego województwa. W trakcie oczekiwania na wyniki wszyscy uczestnicy mieli okazję zwiedzić będące jeszcze w budowie „Afrykarium”. To kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny przedstawiają m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne będzie można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 20 m. Kolejna ekspozycja poświęcona jest Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, prezentowane przez pingwiny oraz kotiki afrykańskie. Dżunglę otaczającą rzekę Kongo reprezentują między innymi krokodyle i manaty – niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. Uczniowie podziwiali już ukończone ekspozycje, a także te, które są jeszcze w budowie. Niezapomniany dzień zakończył się rozdaniem nagród w postaci książek i akcesoriów związanych z Wrocławskim Ogrodem Zoologicznym. Dziękujemy Radzie Rodziców naszej Szkoły za pokrycie kosztów wyjazdu uczniów.

Skip to content