Wycieczka do Góry na przedstawienie teatralne „W tajemniczej Krainie Krasnali”

Czy bajki mogą się poplątać? Czy smerfy mogą być duże jak ludzie?
Czy na świecie żyją ogromne, strachliwe króliki? Czy troll może zrobić zamieszanie? Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci z klas Ia, Ib i przedszkola, które uczestniczyły w ciekawym przedstawieniu organizowanym przez Dom Kultury w Górze.
Dzięki specjalnej scenografii nasi mali widzowie znaleźli się w środku lasu, w którym mieszkały znane wszystkim postacie z bajek: misie, króliki, czarownice.
Wesołe piosenki i śmiech wychowanków, rozbrzmiewał w sali przez czas trwania przedstawienia. Zabawa nie ograniczała się wyłącznie do obejrzenia przedstawienia. Organizowane były także gry i konkursy, w których dzieci otrzymały słodycze i upominki. Okazało się, że Tajemnicza Kraina Krasnali to baśń edukacyjna zawierająca wątek ekologiczny oraz integracyjny, a głównym jej przesłaniem jest walka dobra ze złem. Z pozoru negatywne postacie z baśni stają się postaciami dobrymi.
Ciekawa gra aktorów i świateł, przyjazna scenografia oraz efekty specjalne sprawiają, że tak przygotowane przedstawienie wzbudziło zachwyt u wszystkich dzieci. Każdy wrócił do domu z kolorowym balonikiem od Krasnali.