Wernisaż Kingi Matuszewskiej

27 kwietnia 2016 roku o godzinie 1430 w naszej szkole odbył się wernisaż Kingi Matuszewskiej, uczennicy I klasy gimnazjum, pod tytułem „CODZIENNOŚĆ”. Inspiracją do powstania fotografii był wiersz Juliana Tuwima „Do krytyków”, który pokazuje radość z dnia codziennego oraz rzeczy błahych. „Codzienność, każde miejsce i sytuacja potrafią wywrócić nasze życie do góry nogami. Jednak nawet zwykłe puszczanie latawca, bez względu w jakim jesteśmy wieku jest w stanie nas uszczęśliwić” – powiedziała artystka.
Prace Kingi Matuszewskiej, choć z pozoru nieskomplikowane skłaniają nas do własnych refleksji nad trybem życia, jaki prowadzimy.
Młoda adeptka sztuki otrzymała od Dyrekcji dyplom gratulacyjny oraz życzenia dalszych sukcesów od zgromadzonych na wernisażu gości.
Wystawa zapoczątkowała cykl prezentacji młodych artystów, uczniów naszej szkoły, którzy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne w naszej szkolnej galerii.

Skip to content