Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego

Dnia 16 czerwca bieżącego roku uczniowie naszej szkoły uroczyście świętowali Dzień Dziecka, Dzień Sportu połączony z Dniem Przeciwko Przemocy. Na początek uczniowie wraz z wychowawcami wykonali plakaty i transparenty związane tematycznie z przeciwdziałaniem przemocy i wulgaryzacji języka młodzieży. Sprawami organizacyjnymi apelu szkolnego zajęła się p. J. Spieć, p. E. Miłaszewicz. przy współpracy z Samorządem Uczniowskim, pod opieką p. Joanny Krzyszkiewicz-Stojanowskiej. Wspaniałe dekoracje przygotowały p M. Czyżowska, R. Glińska i J. Drozdowska.
Zaprezentowana przez uczniów część artystyczna propagowała przede wszystkim aktywność fizyczną jako prawidłową postawę życiową. Występy artystyczne potwierdziły, że w naszej szkole mamy wielu utalentowanych dzieci. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z grupy p. J. Drozdowskiej, wykonując przepiękny taniec z użyciem wstążek, następnie szkolne koło taneczne Fanki-Tanki pod opieką p. J.Drozdowskiej i p. M.Czyżowskiej, jak zwykle spisało się na szóstkę. Klasa II a SP zaprezentowała talenty taneczne – grupa klasowa i wokalne – ucz. Amelia Czerniak oraz umiejętności sportowe – jazda na rolkach koła klasowego Rolki-Olki i Tolki. Klasa II a SP przygotowana przez p. M. Czyżowską od momentu występu, zaraziła pozytywnie całe sportowe szkolne środowisko rolkami – brawo! Uczennica Joanna Paterek z kl. III b SP wykonała piosenkę zachęcającą do wakacyjnych podróży przygotowana przez p. J. Krzyszkiewicz-Stojanowską oraz Hanna Chmiel z kl. III SP wykonała taniec solo pod opieką p. J. Teczyńskiej. Dopełnieniem części artystycznej był aerobik przygotowany przez p. E. Miłaszewicz, w który zaangażowała się cała społeczność szkolna.
Część drugą otworzyło wręczenie kart rowerowych przez p. Dyrektor uczniom kl. IV. Następnie przyszedł czas na aktywność fizyczną i rozgrywki sportowe. I miejsce w „Zbijaku” zdobyła kl. VI, II miejsce przypadło kl. V, zaś III miejsce kl. IV. Mistrzem w „Strzałach na bramkę” został Daniel Szota, a „W Króla” Jakub Strzałkowski.Nagrody dla zwycięzców ufundowała p. Burmistrz Irena Krzyszkiewicz, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania należą się również Radzie Rodziców, która zadbała o przekąski i napoje dla uczniów.

Skip to content