Grupa „Smerfów” obchodziła Andrzejki

Dnia 30 listopada grupa „Smerfów” obchodziła Andrzejki. Był to dzień pełen magii i wróżb. Zabawa rozpoczęła się od przybliżenia dzieciom krótkiej historii Andrzejek i związanej z nimi tradycji, która przetrwała do dziś. Następnie przeprowadzono wróżbę „kolory” polegającą na wylosowaniu kolorowej karteczki i odczytaniu przez nauczyciela wróżby związanej z danym kolorem. Pomiędzy wróżbami dzieci mogły korzystać z przygotowanego poczęstunku, bawić się i tańczyć przy dziecięcej muzyce.

Przedszkolaki losowały również swoje przyszłe zawody (były wśród nich piosenkarki, fryzjerki, listonosz czy burmistrz). Dzieci były bardzo podekscytowane i ciekawe wróżb. W tym dniu sprawdziliśmy także kto jako pierwszy weźmie ślub oraz poznaliśmy imię przyszłego męża i przyszłej żony. Ostatnią wróżbą było „5 kubków”. Wróżba polegała na wyborze jednego kubka, pod którym krył się przedmiot, a z nim związana była wróżba, np. autko wróżyło podróż w nieznane, a cukier-słodkie i wesołe życie.
Dzień pełen wrażeń i magicznych atrakcji na pewno zostanie w pamięci przedszkolaków na długo.