II miejsce naszej drużyny w Konkursie Przyrodniczym „Bliżej natury”

14 grudnia odbył się w Ślubowie Gminny Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Bliżej Natury” pod hasłem „Cztery żywioły: woda, powietrze, ziemia, ogień”. Konkurs zawierał wiele elementów łączących wiedzę przyrodniczą z praktycznym jej wykorzystaniem. Uczniowie musieli przeprowadzić eksperyment, zapisać wnioski i obserwacje, rozpoznać skały, obliczyć prędkość przepływu wody w rzece, zmierzyć się z krzyżówką i rebusami. Musieli wykazać się wiedzą z zakresu wielu dziedzin między innymi: biologii, geografii oraz chemii.

Miło nam donieść, że nasza drużyna w składzie Joanna Paterek z klasy IV b, Kacper Garbacz z klasy IV a, Agata Poruszek z klasy V oraz Oliwier Morawiecki z klasy VI zdobyli II miejsce tuż za gospodarzami, a trzecie miejsce w tym konkursie zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Góry. Drużynę do konkursu przygotowała Pani Anna Salamon. Dzieci otrzymały nagrody indywidualne. Oczywiście nie mogło zabraknąć poczęstunku dla wyczerpanych walką zawodników, a były nim sławne już pierogi przygotowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy sukcesu drużynie i opiekunowi.

Skip to content