„Czy znasz morza szum…”?

O tym, że znają morza szum przekonali się gimnazjaliści z kl. 2 i 3 naszej szkoły, którzy wraz z opiekunami p. Edytą Turowską, p. Joanną Spieć i p. Magdaleną Pazołą wybrali się na wycieczkę do Międzyzdrojów i Świnoujścia. Dla uczniów klasy 3 była to wycieczka pożegnalna, wieńcząca naukę w szkole w Czerninie. Podczas pobytu nad Morzem Bałtyckim uczniowie przede wszystkim wypoczywali, cieszyli się swoim towarzystwem, ale mieli również możliwość odwiedzenia ciekawych miejsc.

Nie zabrakło nuty historii związanej z obroną portu przed nieprzyjacielską flotą jeszcze z czasów pruskich. Uczniowie pod przewodnictwem znakomitego przewodnika zwiedzili redutę, dziedziniec i podziemia fortu. Na koniec zostali mianowani „kapralami Fortu Gerharda”. Kolejnym punktem programu było wejście na najwyższą latarnię na polskim wybrzeżu Bałtyku, a jedną z najwyższych latarń morskich na świecie. Uczniowie i opiekunowie bez problemu pokonali 308 schodów i podziwiali piękne widoki Świnoujścia i Bałtyku. Atrakcją stały się sylwetki polskich aktorów i nie tylko aktorów pod postaciami figur woskowych. Zachwyciły one naszych uczniów, którzy zwiedzili Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach. Zobaczyli tam m.in. Bogusława Lindę, Cezarego Pazurę, Zbigniewa Zamachowskiego, także Adama Mickiewicza i Henryka Sienkiewicza oraz wiele innych znakomitych postaci. W drodze powrotnej do domu zajechaliśmy na punkt widokowy, skąd jeszcze raz „rzuciliśmy okiem” na nasz przepiękny Bałtyk i z żalem, że tak szybko minęły te dni, ale pełni wrażeń, nowych doświadczeń udaliśmy się do domu.

Skip to content