Realizacja projektu Small Grants 2020

Od września 2020 nasza szkoła realizuje projekt z języka angielskiego dla uczniów klas IV – VIII. Projekt pt. „English with eco-friends is…FUN” – „Angielski z eko-przyjaciółmi to … ZABAWA” jest realizowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.  

W ramach tego projektu zorganizowaliśmy Szkolny Konkurs Językowo – Plastyczny „MY T-SHIRT SAGT” – „ICH BIN eco-friendly”. Konkurs poświęcony był ochronie środowiska i został zorganizowany w ramach obchodów Dnia Języków Obcych. Ponadto odbywają się zajęcia dodatkowe dla dwóch grup: klasy 4-6 i 7-8. Początkowo odbywały się one stacjonarnie, a teraz online.
Przyznany nam grant pozwolił nam do tej pory na zakup laptopa i drukarki przydatnych do prowadzenia zajęć dodatkowych, pomocy dydaktycznych w postaci gier edukacyjnych i kart “Let’s talk” do prowadzenia rozmówek w j. angielskim. Ponadto zakupiliśmy część nagród, które zostaną wręczone dla zwycięzców w konkursach.
W ramach realizacji projektu zaplanowane są jeszcze cztery konkursy (do udziału których zachęcamy jak największą liczbę uczniów), „Sleepover at school” – gry i zabawy ekologiczno językowe oraz inne ciekawe działania, które będą równie atrakcyjne dla naszych uczniów. A zakup pozostałych materiałów, pomocy i nagród, będą zakupione w kolejnym etapie realizacji projektu.

Skip to content