KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nim dzielisz. Pomagając innym pomagasz sobie. Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”.

Robert Baden-Powell

Przedświąteczny czas, to przede wszystkim czas, w którym nawet w najbardziej mroźny dzień robi się cieplej. Dlaczego? – bo otwierają się serca, bo łączą się dłonie, bo ludzie udowadniają, że jeśli chcemy wystarczająco mocno, to możemy bardzo dużo…
Przez ostatnie dwa tygodnie Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowały dwie akcje charytatywne, które miały na celu promowanie nastroju i tradycji świątecznych, jak również integrowanie społeczności szkolnej poprzez realizację wspólnych zadań, jakim jest pomoc drugiej osobie.
Od 29 listopada 2021 r. do 10 grudnia 2021 r. prężnie działała „Akcja jabłuszko”. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzały na każdej przerwie uczniów w klasach sprzedając zdrowe, pyszne jabłka, które były bardzo chętnie kupowane przez uczniów oraz nauczycieli jako przekąska na drugie śniadanie. Dochód ze sprzedaży jabłek to kwota 487 zł. W piątek 10 grudnia 2021 r. w naszej Szkole odbył się wspaniały kiermasz charytatywny. Wszyscy włożyli wiele pracy i serca w przygotowania. Rodzice bardzo się zaangażowali, z czego ogromnie się cieszymy. Na kiermaszu można było zaopatrzyć się w przeróżne świąteczne dekoracje, stroiki, bombki, choinki, świeczniki itp., wykonane przez dzieci, rodziców czy też babcie. Były też różne pyszne domowe ciasta, babeczki, muffinki oraz pierniki. Pomysły Rodziców na wykonanie ozdób bożonarodzeniowych przeszły nasze oczekiwania. Wszystko było takie piękne, że aż szkoda było sprzedawać.
Ozdoby świąteczne oraz wypieki zostały wyeksponowane na wystawie w korytarzu naszej szkoły. Zebraliśmy piękną sumkę 2901,30 zł, co było dla nas przemiłym zaskoczeniem. Zgromadzone fundusze z obydwu akcji zostaną przekazane dla chorej, potrzebującej osobie z gminy Góra.
Podziękowania kierujemy również do osób kupujących, które swoją hojnością wsparły nasza akcję. Po raz kolejny jesteśmy pod wrażeniem Waszej aktywności podczas zakupów, a także szczodrości i życzliwości dla nas i tego, co wspólnie robimy. Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia kiermaszu. Szkoda, że nie jesteśmy w stanie wymienić każdego z imienia i nazwiska.
Organizatorami kiermaszu był Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu.

Skip to content