NOCOWANIE W SZKOLE

Kolejny już raz w naszej szkole odbyło się „NOCOWANIE W SZKOLE”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie różnych klas. Celem była wspólna zabawa oraz wzajemne zachęcenie do czytania książek. Uczniowie bardzo chętnie dzielili się swoimi wiadomościami o przeczytanych książkach. Z wielkim zaangażowaniem opowiadali historie, które przeżywali wspólnie z bohaterami. Byli to między innymi: Harry Potter, Pan Kleks, Lasse, Bosse, Britta, Nela – mała reporterka, Julian Tuwim, Piotr, Zuzanna, Edmund, Łucja, Ania z Zielonego Wzgórza, Asiunia, Cukierek i wielu innych. Szczególnie zapamiętamy jedną historię, która ogromnie nas wzruszyła, opowiedziała ją uczennica klasy drugiej o „Sekretnym dzienniczku” Bianki Pomorskiej. Dotyczyła dzieci chorych na raka, które przebywały w Przylądku Nadziei, z dala od swoich bliskich. Tęsknota oraz rozłąka była dla nich bardzo trudna. Jednak nagrodą za ten trudny czas był powrót do zdrowia.
Kolejnym etapem Nocowania była zabawa w podchody. Zostały wylosowane drużyny oraz wyznaczone zadania. Tą część przygotowały uczennice z klasy ósmej. Następnie bawiliśmy się w Karaoke, kiedy każdy mógł śpiewać i rozładować swoje emocje oraz wyrazić swą radość. Mieliśmy też przerwę na małe co nieco, które zostało przygotowane przez rodziców. Były to smaczne tosty – serdecznie dziękujemy. Bawiliśmy się również w różne zabawy: „Chodzi lisek koło drogi”, „Gąski, gąski do domu” czy „Gorące krzesła”. Ogromna radość i uśmiech towarzyszył każdemu, a w szczególności najmłodszemu uczestnikowi, Kubie.
Na koniec, jak to jest tradycją, odtańczyliśmy „Belgijkę”. Niestety, czas upłynął bardzo szybko. Pożegnaliśmy się w bardzo świetnych humorach.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział i pomoc.