Informacje i wyprawka na pierwsze dni września dla dzieci 2,5-3-letnich (Biedronki)

Drodzy Rodzice,
na pierwsze przedszkolne tygodnie dobierzcie ubranka, które łatwo się zdejmują, np. spodenki z gumką, bluzki wciągane przez głowę, kapcie oraz buty na rzepy, baz sznurowadeł. Pamiętajcie, że pożegnanie powinno odbywać w sposób naturalny ze szczególnym zwróceniem uwagi na brak wydłużania. Pamiętajcie Państwo, że dziecko ma prawo płakać. Należy to zaakceptować i systematycznie tłumaczyć zaistniałą sytuację. Bardzo często dzieje się tak, że gdy rodzic tylko wychodzi za drzwi placówki, dziecko zajmuje się zabawą i zapomina o zmartwieniu.

Prosimy o przyprowadzanie dzieci od godziny 8:00 do 9:00.

WSZYSTKIE RZECZY DZIECKA NALEŻY PODPISYWAĆ! Dzieci często jeszcze nie rozpoznają swoich rzeczy lub mają podobne, dlatego jeśli rzeczy nie są podpisane dochodzi do częstych pomyłek i zamiany ubrań, butów, śniadaniówek itp.

Na początek będziemy potrzebować:

• obuwie do przedszkola-kapcie najlepiej na grubej, gumowej podeszwie, na rzepy lub zatrzaski;
  • komplet ubrań do przebrania (majteczki, rajstopy, skarpetki, spodenki, bluzeczka) w podpisanym worku, który zostawiamy w szatni;
  • wygodne spodnie, spódniczki na gumkę;
  • śniadaniówka, a w niej chlebek na dwa śniadania, do tego można dać coś, co dziecko lubi jeść np. mus owocowy, jogurt, warzywa, owoce (prosimy o ograniczanie słodyczy).

Resztę wyprawki omówimy na wrześniowym zebraniu.

Do zobaczenia we wrześniu!
Natalia Borysowska