ODLICZAMY DO WIOSNY!

W ostatnim tygodniu każdy z nas zaglądał z niecierpliwością na nadchodzącą Wiosnę, którą było widać na horyzoncie. Uczniowie naszej szkoły postanowili powitać ją w odpowiedni sposób. Samorząd Uczniowski zaproponował całej społeczności szkolnej udział w DNIACH TEMATYCZNYCH zorganizowanych na cześć Wiosny, które trwały od 18 do 22 marca. Poniedziałek był dniem na słodko i na luzie. Dzięki naszym cudownym rodzicom można było kupić w tym dniu coś słodkiego, a wszyscy ubrani byli w swój ulubiony dres. We wtorek zakładaliśmy ubrania na lewą stronę i buty nie do pary, czyli ubraliśmy się na opak. Środa była dniem bez plecaka, wszystkich poniosła wyobraźnia i zamienili swój plecak na inne nosidło, aby przynieść w nim swoje przybory szkolne. Czwartek 21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem „Kolorowo i na wesoło”, ten dzień każda grupa przedszkolna i klasy I-VIII celebrował go na swój sposób. Były spacery w poszukiwaniu Wiosny i przepędzeniu Zimy, były wycieczki, seanse filmowe w kinie oraz czas spędzony na świeżym powietrzu podczas zawodów sportowych i rozgrywek piłki nożnej. Integracje klasowe we wszelki możliwy sposób z uśmiechem na twarzy. Ostatni dzień tygodnia, czyli piątek był dniem poświęconym Światowemu Dniu Zespołu Downa, czyli innymi mówiąc był to Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy przybyli w tym dniu do szkoły uczniowie mieli kolorowe skarpetki oczywiście nie do pary jako symbol niedopasowanych chromosomów. W młodszych grupach wiekowych p. pedagog specjalna przeprowadziła krótką lekcje profilaktyczna poświęconą Zespołowi Downa po to, aby wspólnie zwiększyć świadomość oraz zlikwidować bariery i uprzedzenia.
Wszyscy uczniowie biorący udział w tygodniu tematycznym wykazali się dużym zaangażowaniem przy czym świetnie się bawili. Nasi uczniowie bardzo lubią różnego rodzaju wyzwania i zawsze czekają na kolejne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrej zabawy w tych ważnych dla nas chwilach.